telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Aktywność w czasie ciąży

Ciąża bardzo często postrzegana jest jako czas relaksu oraz odpoczynku dla przyszłych mam. Niestety wiele z kobiet, które spodziewają się dziecka, porzuca w okresie ciąży aktywność fizyczną, tłumacząc, że może to zaszkodzić dziecku.

Nic bardziej mylnego! Odpowiednia aktywność fizyczna podczas ciąży jest wręcz wskazana, ponieważ nie tylko wpływa na prawidłowy rozwój płodu, ale także poprawia samopoczucie mamy. Ponadto aktywnym kobietom łatwiej jest wrócić do sylwetki sprzed ciąży.

Ćwiczeniami, jakie polecane są dla przyszłych mam są m.in. pływanie, joga oraz areobic dla ciężarnych. Panie nie powinny rezygnować również z regularnych spacerów.

Jednak nie wszystkie aktywności ruchowe są polecane dla kobiet w ciąży. Przyszłe mamy powinny zrezygnować z jazdy konnej, akrobatyki, sportów wyczynowych oraz motorowych.

Aktywność fizyczna jest bardzo istotna, ale najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie. Nie róbmy nic ponad nasze siły.

Jeśli nie wiesz, jaka aktywność ruchowa jest wskazana dla Ciebie, skonsultuj się ze swoim lekarzem ginekologiem prowadzącym Twoją ciążę, który dobierze ćwiczenia odpowiednie dla Twojego stanu.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.