Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Zabiegi ginekologiczne

W leczeniu zdiagnozowanych w gabinecie ginekologicznym chorób czasami nie wystarczy jedynie zastosowanie odpowiednich środków farmaceutycznych oraz wdrożenie otrzymanych od lekarza ginekologa zaleceń. Często, żeby całkowicie poradzić sobie ze zdiagnozowanym problemem niezbędne jest przeprowadzenie odpowiednich zabiegów ginekologicznych. W zależności od rodzaju stwierdzonego problemu, może być konieczne wykonanie zabiegu chirurgicznego lub prostszego zabiegu chirurgii małoinwazyjnej. Bezpośrednio w naszym prywatnym gabinecie ginekologicznym przeprowadzamy tylko zabiegi tzw. chirurgii małoinwazyjnej, jednodniowej, w której nie ma konieczności późniejszej hospitalizacji.

Kiedy konieczne jest wykonanie chirurgicznego zabiegu ginekologicznego?

Wtedy, kiedy leczenie zachowawcze nie jest wystarczające do wyleczenia zdiagnozowanego schorzenia lub choroby lub nie ma po prostu sensu. Decyzja o konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego jest podejmowana po uprzednim dokładnym przeprowadzeniu diagnostyki włącznie z wykonaniem odpowiednich, także laboratoryjnych i obrazowych, badań ginekologicznych.
W naszym gabinecie w Białymstoku wykonujemy zabiegi ginekologiczne laparoskopowe oraz histeroskopowe.

Zabiegi laparoskopowe w ginekologii

Do wykonywania zabiegów laparoskopowych, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest laparoskop. Metoda ta umożliwia wykonanie prostych zabiegów bez konieczności rozcinania jamy brzusznej, tylko poprzez wykonanie kilku małych otworów. Dzięki temu zabieg nie wymaga później długiej rekonwalescencji i w efekcie pozostają jedynie niewielkie blizny, Zabiegi ginekologiczne z użyciem laparoskopu wykonuje się przede wszystkim w leczeniu endometriozy, wad rozwojowych wewnętrznych narządów płciowych oraz przy usuwaniu torbieli, guzów oraz mięśniaków.

Zabiegi ginekologiczne z zastosowaniem histeroskopu

Histeroskopia jest stosowana zarówno do dokonywania precyzyjnej diagnozy, jak i do wykonywania prostych zabiegów operacyjnych. W trakcie zabiegu lekarz ginekolog wprowadza do wnętrza macicy histeroskop i obserwuje na monitorze przesyłany przez niego obraz. W razie potrzeby może także operować przy użyciu urządzenia wprowadzanymi do środka narzędziami i dokonywać prostych zabiegów. Takie zabiegi zazwyczaj są wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Dużą zaletą zastosowania tej metody jest minimalna ingerencja w narządy kobiece, brak jakichkolwiek blizn oraz szybka rekonwalescencja pacjentki po zabiegu.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.