telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Ginekolog dziecięcy – Białystok

Jedną ze specjalności prowadzonego przeze mnie prywatnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku jest ginekologia dziecięca, czyli diagnostyka i leczenie chorób czy infekcji intymnych u dzieci oraz nastolatków. Zajmujemy się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem zaburzeń okresu dojrzewania. Ginekolog dziecięcy pomaga dziewczynkom i nastolatkom w rozwiązywaniu takich problemów, jak zaburzenia miesiączkowania czy otyłość mająca podłoże hormonalne, a w przypadku starszych już nastolatek zapewnia doradztwo w antykoncepcji i pomoc przy wyborze najlepszej metody.

Zajmujemy się także leczeniem schorzeń ginekologicznych u bardzo małych dzieci, czasami takich, które ledwo ukończyły pierwszy rok życia. W takich przypadkach najczęściej zgłaszają się do nas rodzice z córeczkami, u których doszło np. do sklejenia warg sromowych lub pojawiła się jakaś nieprawidłowa wydzielina. Do takich przypadków dochodzi jednak stosunkowo rzadko.

Kiedy warto się umówić z dzieckiem na wizytę w gabinecie ginekologicznym?

Ginekolog dziecięcy to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób układu rozrodczego dziewcząt oraz młodocianych kobiet. Wśród najważniejszych zagadnień, z którymi można udać się do tego lekarza, warto wymienić między innymi zaburzenia miesiączkowania, infekcje intymne, bóle brzucha czy problemy związane z rozwojem piersi. Ponadto do wizyty u tego specjalisty mogą skłonić również inne niepokojące dolegliwości oraz objawy, takie jak:

 • dot bóle brzucha,
 • dot nietypowy wygląd narządów płciowych,
 • dot zaburzenia wzrostu i rozwoju cielesnego,
 • dot nasilony trądzik,
 • dot owłosienie w miejscach nietypowych,
 • dot brak oznak pokwitania, czyli przede wszystkim długi brak miesiączkowania,
 • dot nieprawidłowe wyniki badań moczu,
 • dot silne bóle miesiączkowe lub nadmierne krwawienie,
 • dot upławy (stany zapalne dróg rodnych),
 • dot brak owłosienia płciowego,
 • dot otyłość,
 • dot łysienie

W takich przypadkach należy jak najszybciej udać się na konsultację do ginekologa dziecięcego. Lekarz dokładnie obejrzy i zbada młodą pacjentkę i zleci odpowiednie diagnostyczne badania ginekologiczne, które umożliwią precyzyjne określenie przyczyn problemów. Warto również pamiętać, że wizyta u specjalisty z zakresu ginekologii dziecięcej może być doskonałą okazją do rozmowy na temat zmian zachodzących w organizmie podczas dojrzewania oraz ewentualnych obaw związanych z tym procesem.

Ginekologia dziecięca – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Przygotowanie do pierwszej wizyty u specjalisty z zakresu ginekologii dziecięcej może być nieco stresujące zarówno dla dziewczynki, jak i jej rodziców. Warto jednak pamiętać, że lekarz w naszym gabinecie w Białymstoku ma na celu pomoc i wsparcie w trudnych momentach dojrzewania oraz dbanie o zdrowie Pacjentki. Aby zmniejszyć nerwy związane z wizytą, warto wcześniej omówić z dzieckiem, czego można się spodziewać podczas konsultacji.

Warto również przedstawić lekarza jako osobę, która jest po to, aby pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące zdrowia i dojrzewania. Dla młodszych dziewcząt może być pomocne przygotowanie listy pytań lub obaw – tematów, które chciałyby poruszyć podczas wizyty u ginekologa dziecięcego. W ten sposób będą się czuły pewniej i bardziej zorganizowane.

Wizyta u ginekologa dziecięcego nastolatek przed planowaniem rozpoczęcia współżycia

Do wizyty u ginekologa dziecięcego zachęcamy także wszystkie młode już kobiety, które planują rozpoczęcie współżycia. Lekarz ginekolog na spokojnie odpowie na wszystkie rodzące się u Pacjentki w związku z tym pytania i rozwieje wszystkie ewentualne wątpliwości oraz dobierze najbardziej odpowiednią metodę antykoncepcji.

Nastolatki powyżej 16. roku życia, czyli takie, które zgodnie z obowiązującym prawem mogą już legalnie współżyć z mężczyzną, mogą też oczywiście zgłosić się do zwykłego ginekologa, który zajmuje się leczeniem dorosłych pacjentek, ale u lekarza, który posiada także specjalizację z ginekologii dziecięcej, z pewnością będzie im po prostu dużo łatwiej nawiązać kontakt.

W naszym gabinecie ginekologicznym przykładamy dużą wagę do tego, by dziewczynki i nastolatki oraz ich rodzice czuli się bezpiecznie i komfortowo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsza wizyta u ginekologa może dla każdego być stresująca, jednak gwarantujemy, że robimy wszystko, co w naszej mocy, by nie było to dla naszych Pacjentek niemiłe doświadczenie.

Młoda Pacjentka, zwłaszcza jeśli jest już w wieku nastoletnim, może dzięki takiej wizycie przestać się bać rzeczy, których nie rozumie, jeśli chodzi o funkcjonowanie swojego ciała. Ginekolog dziecięcy ma specjalistyczną wiedzę i doświadczenie potrzebne do tego, by podołać zadaniu uświadomienia nastolatki, jeśli taka jest wola rodziców, w kwestiach związanych z zapobieganiem ciąży, ale też dbaniem o swoje zdrowie.

Jeśli są Państwo zainteresowani umówieniem się na wizytę u ginekologa dziecięcego, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.