Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Ginekolog dziecięcy

Jedną ze specjalności prowadzonego przeze mnie prywatnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku jest ginekologia dziecięca, czyli diagnostyką i leczeniem chorób i infekcji intymnych u dzieci i nastolatków. Zajmujemy się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem zaburzeń okresu dojrzewania. Ginekolog dziecięcy pomaga dziewczynkom i nastolatkom w rozwiązywaniu takich problemów jak zaburzenia miesiączkowania, otyłość mająca podłoże hormonalne, a w przypadku starszych już nastolatków, także w wyborze antykoncepcji. Zajmujemy się także leczeniem schorzeń ginekologicznych u bardzo małych dzieci, czasami takich, które ledwo ukończyły pierwszy rok życia. W takich przypadkach najczęściej zgłaszają się do nas rodzice z córeczkami, u których doszło np. do sklejenia warg sromowych lub pojawiła się jakaś nieprawidłowa wydzielina. Do takich przypadków dochodzi jednak stosunkowo rzadko.

Kiedy warto się umówić z dzieckiem na wizytę w gabinecie ginekologicznym?

Na wizytę w gabinecie ginekologicznym rodzice z dzieckiem powinni się umówić m.in. w przypadku pojawienia się takich dolegliwości czy niepokojących objawów jak:

 • dot bóle brzucha,
 • dot nietypowy wygląd narządów płciowych,
 • dot zaburzenia wzrostu i rozwoju cielesnego,
 • dot nasilony trądzik,
 • dot owłosienie w miejscach nietypowych,
 • dot brak oznak pokwitania, czyli przede wszystkim długi brak miesiączkowania,
 • dot nieprawidłowe wyniki badań moczu,
 • dot silne bóle miesiączkowe lub nadmierne krwawienie,
 • dot upławy (stany zapalne dróg rodnych),
 • dot brak owłosienia płciowego,
 • dot otyłość,
 • dot łysienie

W takich przypadkach warto jest jak najszybciej udać się na konsultację do ginekologa dziecięcego. Lekarz dokładnie obejrzy i zbada młoda pacjentkę i zleci odpowiednie diagnostyczne badania ginekologiczne, które umożliwią precyzyjne określenie przyczyn problemów.

Wizyta u ginekologa dziecięcego nastolatek przed planowaniem rozpoczęcia współżycia

Do wizyty u ginekologa dziecięcego zachęcamy także wszystkie młode już kobiety, które planują rozpoczęcie współżycia. Lekarz ginekolog na spokojnie odpowie na wszystkie rodzące się u pacjentki w związku z tym pytania i rozwieje wszystkie ewentualne wątpliwości oraz dobierze najbardziej odpowiednią metodę antykoncepcji. Nastolatki powyżej 16. roku życia, czyli takie, które zgodnie z obowiązującym prawem mogą już legalnie współżyć z mężczyzną, mogą też oczywiście zgłosić się do zwykłego ginekologa, który zajmuje się leczeniem dorosłych pacjentek, ale u lekarza, który posiada także specjalizację z ginekologii dziecięcej z pewnością będzie im po prostu dużo łatwiej nawiązać kontakt.

W naszym gabinecie ginekologicznym przykładamy dużą wagę do tego, by dziewczynki i nastolatki oraz ich rodzice czuli się bezpiecznie i komfortowo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsza wizyta u ginekologa może dla każdego być stresująca, jednak gwarantujemy, że robimy wszystko, co w naszej mocy, by nie było to dla naszych Pacjentek niemiłe doświadczenie.

Młoda Pacjentka, zwłaszcza jeśli jest już w wieku nastoletnim, może dzięki takiej wizycie przestać się bać rzeczy, których nie rozumie jeśli chodzi o funkcjonowanie swojego ciała. Ginekolog dziecięcy ma specjalistyczną wiedzę i doświadczenie potrzebne do tego, by podołać zadaniu uświadomienia nastolatki, jeśli taka jest wola rodziców, w kwestiach związanych z zapobieganiem ciąży, ale też dbaniem o swoje zdrowie.

Jeśli są Państwo zainteresowani umówieniem się na wizytę u ginekologa dziecięcego, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.