telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Profilaktyka i doradztwo – Białystok

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. Dotyczy to również chorób ginekologicznych. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym i badaniom profilaktycznym w gabinecie ginekologicznym nasze Pacjentki mogą uniknąć przykrych, a czasem nawet groźnych dla zdrowia i życia konsekwencji. Kobiety już od 16. roku życia powinny być pod opieką ginekologa. W przypadku problemów natury ginekologicznej u młodszych Pacjentek wskazana jest wizyta u ginekologa dziecięcego.

Jeśli podstawowe badanie ginekologiczne nie wystarczy, lekarz ginekolog może zlecić dodatkowe badania, takie jak USG piersiUSG narządu rodnego, mammografię czy cytologię. Wszystkie te badania warto jednak wykonywać regularnie, aby w porę wykryć ewentualne nieprawidłowości lub zmiany we wczesnych fazach rozwoju. Choroby ginekologiczne dotykają kobiet w każdym wieku, dlatego planując badanie ginekologiczne, dobrze jest przypomnieć o profilaktyce ginekologicznej także innym kobietom w rodzinie, np. mamie i córce. Warto chodzić na regularne wizyty u ginekologa, nawet jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące objawy. Co ważne, regularnym badaniom powinny poddawać się wszystkie kobiety, bez względu na to, czy rozpoczęły współżycie.

Płodność i antykoncepcja – doradztwo i metody

Do gabinetu ginekologicznego warto udać się również w celu uzyskania profesjonalnej porady dotyczącej płodności oraz planowania i przebiegu ciąży. Doświadczony ginekolog jest w stanie, kierując się aktualną wiedzą medyczną, doradzić najlepsze metody antykoncepcji. Pomaga również wybrać środki łagodzenia objawów menopauzy. Metody antykoncepcji można podzielić na kilka kategorii, w zależności od ich działania i sposobu stosowania.

Hormonalne metody antykoncepcji obejmują tabletki antykoncepcyjne, plastry, pierścienie dopochwowe czy zastrzyki hormonalne. Działają one na zasadzie regulacji cyklu menstruacyjnego oraz hamowania owulacji. Są to jedne z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji, jednak mogą powodować pewne skutki uboczne, takie jak wzrost masy ciała, bóle głowy czy zmiany nastroju.

Spirala domaciczna to urządzenie wprowadzane do macicy przez lekarza ginekologa. Istnieją dwa rodzaje spirali – miedziana i hormonalna. Spirala miedziana działa na zasadzie zmniejszenia ruchliwości plemników oraz utrudnienia implantacji zarodka, natomiast spirala hormonalna dodatkowo hamuje owulację. Spirala jest bardzo skuteczną metodą antykoncepcji, jednak jej założenie może wiązać się z pewnym dyskomfortem. W naszym gabinecie w Białymstoku zapewniamy doradztwo przy wyborze antykoncepcji i proponujemy metody, które są dopasowane do potrzeb Pacjentek.

Antykoncepcja i doradztwo – jak lekarz dobiera odpowiednią antykoncepcję?

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej metody antykoncepcji, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Specjalista ten może pomóc nam wybrać najlepszy sposób zabezpieczania się przed niechcianą ciążą, biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby i stan zdrowia.

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad medyczny, aby dowiedzieć się więcej o naszym stanie zdrowia, ewentualnych chorobach przewlekłych czy wcześniejszych problemach związanych z antykoncepcją. Na podstawie zebranych informacji specjalista będzie mógł ocenić, które metody będą dla nas najbezpieczniejsze i najbardziej efektywne, a tym samym zapewnić odpowiednie doradztwo dot. antykoncepcji.

Ważne jest również, aby być szczerym w rozmowie z lekarzem i nie krępować się pytań dotyczących naszego życia seksualnego. Tylko mając dokładny obraz sytuacji specjalista będzie mógł nam w pełni pomóc. Warto również pamiętać, że każda metoda antykoncepcji ma swoje wady i zalety, dlatego warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze – wygoda stosowania, skuteczność czy brak wpływu na zdrowie lub samopoczucie. Wszystkie Panie zainteresowane antykoncepcją zapraszamy do umawiania wizyt w naszym gabinecie w Białymstoku.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.