Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Prowadzenie ciąży i badania USG płodu w Białymstoku

Przyszłym mamom zapewniamy kompleksową opiekę w czasie ciąży, w tym wszystkie niezbędne badania ginekologiczne. Doktor Anna Kluz-Kowal – ginekolog położnik z wieloletnim doświadczeniem – oferuje swoje wsparcie oraz odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości ciężarnych Pacjentek. Z nami prowadzenie ciąży i przygotowanie do porodu przebiegnie bezpiecznie i bezstresowo.

USG ciąży

USG to jedno z najważniejszych badań podczas ciąży. W naszym gabinecie ginekologicznym w Białymstoku oferujemy diagnostykę i badania kobiet w ciąży. Podstawowym badaniem z tego zakresu jest USG ciąży, czyli ultrasonografia. Badanie umożliwia ocenę stanu płodu w macicy. Specjaliści zalecają, by wykonywać je przynajmniej 3 razy w czasie trwania ciąży. USG ciąży pozwala sprawdzić, czy rozwija się ona prawidłowo oraz poznać płeć dziecka. Badanie jest bezpieczne i całkowicie bezbolesne. USG ciąży nie wpływa niekorzystnie na rozwój płodu.

USG płodu – na czym polega badanie?

USG płodu to badanie wykorzystujące dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości nazywane falami ultradźwiękowymi, które odbijają się od narządów wewnętrznych badanego płodu. Lekarz przesuwa aparat USG po brzuchu przyszłej mamy, a dokładny obraz jest widoczny na ekranie komputera.

Dlaczego warto dbać o badania kobiet w ciąży?

Badanie USG płodu jest standardem w prowadzeniu ciąży. Dzięki niemu możliwe jest monitorowanie rozwoju płodu i przebiegu ciąży. W przypadkach, gdy są do tego wskazania medyczne, badanie jest wykonywane częściej niż 3 razy. Do 11-12. tygodnia ciąży USG wykonywane jest sondą dopochwową, a w kolejnych tygodniach – sondą przezbrzuszną.

Chłopiec czy dziewczynka – zalety USG ciąży

Zaawansowane technologie wykorzystywane w badaniu USG ciąży pozwalają już w 20. tygodniu życia dziecka określić jego płeć. Dla rodziców to zawsze bardzo ważna wiadomość. USG daje też możliwość obliczenia wieku płodu oraz przybliżonego terminu porodu.

Oprócz USG ciąży zajmujemy się także przeprowadzaniem mammografii i USG piersi, leczeniem chirurgicznym oraz ginekologią dziecięcą. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.