Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Blog

Jakie są metody leczenia niepłodności?

brzuch

Pary, które przez dłuższy czas bezskutecznie starają się o dziecko, zaczynają w końcu podejrzewać u siebie problemy z niepłodnością. Zdarza się, że przyczynę niepłodności jest stosunkowo łatwo zidentyfikować, na przykład wtedy, gdy kobieta ma nieregularne miesiączki lub mężczyzna doświadcza problemów z ejakulacją. Niestety często diagnoza i leczenie niepłodności wymaga czasu i cierpliwości, a badaniom powinni poddać się zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

Czytaj więcej...

Jakie są wskazania do badania czystości pochwy?

kobieta

W pochwie zdrowej kobiety panuje kwaśne środowisko, wytwarzane przez pałeczki kwasu mlekowego. Odpowiednio kwaśne pH zabezpiecza drogi rodne przed rozwojem patogenów. Czasem niestety dochodzi do zachwiania równowagi naturalnej flory bakteryjnej pochwy, a kobieta zaczyna doświadczać nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą świadczyć np. o infekcji.

Czytaj więcej...

Kiedy wykonuje się pierwsze badanie USG płodu?

USG

Badanie ultrasonograficzne wykonuje się w ciąży kilka razy, ponieważ pozwala lekarzowi prowadzącemu monitorować rozwój płodu oraz odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości. Wątpliwości u Pacjentek budzi czasem kwestia terminu pierwszego badania USG. W poniższym wpisie wyjaśniamy, kiedy należy zapisać się na pierwsze USG ciąży.

Czytaj więcej...

Czy dzieci mogą mieć zaburzenia hormonalne?

dziewczynka u lekarza

Zaburzenia hormonalne dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie wszyscy wiedzą, że zmagać się z nimi mogą również dzieci. Ze względu na specyfikę zaburzeń hormonalnych, czasem trudno jest odpowiednio szybko zidentyfikować problem. W poniższym wpisie wyjaśniamy, jakie objawy mogą dawać zaburzenia gospodarki hormonalnej u dzieci.

Czytaj więcej...

Czy hormony mają wpływ na trądzik?

trądzik

Zaburzona gospodarka hormonalna może objawiać się tzw. trądzikiem hormonalnym. Problemy z cerą, które mają podłoże w problemach hormonalnych, dotykają zazwyczaj kobiet w wieku od 25 do nawet 40 lat. W poniższym wpisie wyjaśniamy, dlaczego hormony wpływają na trądzik.

Czytaj więcej...

Czym charakteryzuje się hiperandrogenizm?

kobieta goli się

Hiperandrogenizm oznacza nadmiar androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Kobiety, których on dotyka, mogą doświadczać wielu przykrych dolegliwości, związanych zarówno z wyglądem zewnętrznym, jak i funkcjonowaniem organizmu. Przeczytaj, jakie objawy może dawać hiperandrogenizm i na czym polega leczenie.

Czytaj więcej...

Co oznacza nadmiar testosteronu u kobiet?

badanie krwi

Jak wiadomo, testosteron ma duże znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia każdego mężczyzny. Jednak jego prawidłowe stężenie jest również niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety. W poniższym wpisie przeczytasz, jakie mogą być przyczyny i skutki nadmiaru testosteronu u kobiet.

Czytaj więcej...

Kiedy przeprowadza się biopsję piersi?

kobieta piersi

Biopsja piersi pozwala dokładnie zbadać podejrzane zmiany wykryte w tkankach. Jest to badanie, które można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych – trwa od kilkunastu minut do godziny i jest mało uciążliwe dla pacjentki. Przeczytaj, kiedy należy wykonać biopsję piersi.

Czytaj więcej...

Zaburzenia hormonalne u kobiet

hormony

Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie kobiety. Hormony umożliwiają prawidłowe działanie narządów wewnętrznych i funkcjonowanie całego organizmu. Warto wiedzieć, jakie objawy mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.

Czytaj więcej...

Jak wygląda prowadzenie ciąży?

ciąża

Każda kobieta w ciąży powinna być pod opieką ginekologa. W czasie ciąży regularnie wykonuje się zlecane przez lekarza badania, które pozwalają na bieżąco kontrolować stan zdrowia przyszłej mamy i jej maleństwa. Równie ważną rolą ginekologa jest przygotowanie Pacjentki do porodu, a także odpowiadanie na pytania dotyczące np. zdrowego stylu życia oraz suplementacji.

Czytaj więcej...

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.