.

Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Blog

badanie u ginekologa

Nadżerki szyjki macicy są dość często spotykanym schorzeniem ginekologicznym, które nie daje specyficznych objawów. W poniższym wpisie przedstawiamy przyczyny powstawania nadżerek oraz sposoby ich leczenia.

operacja ginekologiczna

Postęp technologiczny w medycynie pozwolił na znaczną miniaturyzację narzędzi wykorzystywanych do zabiegów operacyjnych, które dawniej były niemożliwe do przeprowadzenia lub zajmowały dużo więcej czasu. Endoskopowe metody leczenia skróciły czas operacji, a także zmniejszyły stopień inwazyjności zabiegów ginekologicznych.

antykoncepcja hormonalna u kobiet

Antykoncepcja hormonalna jest stosowana głównie w celu zapobiegania nieplanowanej ciąży, jednak przepisuje się ją również kobietom borykającym się z problemami hormonalnymi. Tabletki antykoncepcyjne łagodzą objawy dolegliwości związanych z zaburzeniami pracy jajników oraz pozytywnie wpływają na stan skóry, włosów i przeciwdziałają objawom hirsutyzmu.

badania usg w ciąży

Każda ciężarna kobieta powinna wybrać lekarza prowadzącego, do którego będzie regularnie zgłaszać się na  wizyty kontrolne. Ginekolog przedstawi pacjentce kalendarz obowiązkowych badań, które pozwolą monitorować rozwój płodu oraz stan zdrowia przyszłej mamy. Niektóre badania wystarczy wykonać raz, a inne należy powtarzać co kilka tygodni.

układ rozrodczy

Ze względu na budowę damskich narządów płciowych, infekcje intymne mogą przydarzyć się każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Najczęściej spotykane są infekcje bakteryjne i grzybicze, które rozwijają się gdy dochodzi do zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

cytologia

Cytologia pozwala wykryć raka szyjki macicy na wczesnym etapie rozwoju, kiedy jest duże prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia. Każda kobieta powinna wykonać pierwsze badanie cytologiczne najpóźniej w wieku 25 lat lub po rozpoczęciu współżycia seksualnego. Przyczyną rozwinięcia się raka szyjki macicy jest najczęściej wirus HPV przenoszony drogą płciową, jednak dzięki cytologii można wykryć również inne infekcje oraz zmiany komórkowe w nabłonku szyjki macicy.

nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu u kobiet to bardzo często występujący problem. Ocenia się, że z taką przypadłością może borykać się nawet 30% pań! Jest to problem, który ma duże znaczenie dla komfortu psychicznego. Może doprowadzić do wycofania się z różnego rodzaju aktywności społecznych oraz ma negatywny wpływ na życie seksualne. W dzisiejszym wpisie na naszym blogu dokładnie przyglądamy się problemowi nietrzymania moczu. Dlaczego w ogóle może dochodzić do powstania takich problemów?

endometrium

Jednym z najważniejszych elementów budowy układu rozrodczego i dróg rodnych kobiety jest endometrium, czyli naturalnie wyścielająca wnętrze macicy błona śluzowa. Jest to element, który pod wpływem hormonów płciowych podlega różnym zmianom. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy, co to jest endometrium, jaką ma budowę, jakie pełni funkcje oraz z jakimi problemami zdrowotnymi, czyli z jakimi chorobami mogą się wiązać zaburzenia endometrium.

kobieta w ciąży u lekarza

W XXI wieku doszło do bardzo dużych zmian w kwestii opieki nad kobietami w ciąży oraz rozwijającymi się w ich brzuchach dziećmi. Obecnie płód coraz częściej jest traktowany przez lekarzy tak samo jak inni pacjenci. Obecnie stosowane technologie medyczne umożliwiają wykonanie wielu dokładnych badań, które dają wiele mających istotny wpływ na dalsze prowadzenie ciąży informacji. Jednym z najważniejszych rodzajów badań prenatalnych jest wykonywany w pierwszym trymestrze ciąży test podwójny. Dlaczego jest on tak ważny?

ciąża

Okres ciąży jest bardzo trudny dla każdej kobiety. W tym czasie musi dbać bowiem nie tylko o siebie, ale także o rozwijające się w jej brzuchu dziecko. Bardzo ważne jest przede wszystkim zapobieganie zachorowaniu, ponieważ nawet zwykłe infekcje bakteryjne czy wirusowe, w trakcie ciąży mogą stanowić duże zagrożenie nie tylko dla matki, ale też dla rozwijającego się w niej płodu. W dzisiejszym wpisie na blogu opisujemy, jakie rodzaje chorób najczęściej występują u kobiet w ciąży.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.