Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Blog

Na czym polega badanie ginekologiczne?

wizyta u ginekologa

Każda kobieta powinna odwiedzać ginekologa przynajmniej raz w roku w celu wykonania badań profilaktycznych. To bardzo ważne, bo podczas badania mogą zostać wykryte poważne schorzenia, które przez długi czas rozwijają się bezobjawowo. Niestety, wiele kobiet unika badań ginekologicznych, odwiedzając lekarza jedynie w celu potwierdzenia ciąży oraz kontroli jej przebiegu. Jak wygląda profilaktyczne badanie ginekologiczne? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Kiedy należy pójść z dzieckiem do ginekologa?

nastolatka

Pierwsza wizyta u ginekologa zalecana jest, gdy dziewczynka zacznie miesiączkować, jednak czasami niezbędne jest wykonania badań u młodszych dzieci. Wskazaniem do wizyty u ginekologa są np. objawy infekcji pochwy, a także inne dolegliwości ze strony układu rozrodczego. Kiedy koniecznie trzeba wykonać badanie ginekologiczne u dziecka? Do jakiego ginekologa udać się z dzieckiem? Podpowiadamy.

Czytaj więcej...

Czy ginekolog może przepisać antykoncepcję hormonalną bez badań?

ginekolog trzymający tabletki antykoncepcyjne

Antykoncepcja hormonalna ma wiele zalet, jednak wiąże się także z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Przed przepisaniem pierwszych tabletek hormonalnych powinny zostać wykonane badania, które pozwolą lekarzowi określić ogólny stan zdrowia kobiety i wykryć ewentualne przeciwwskazania do stosowania konkretnego leku. Czy może zostać przepisana antykoncepcja hormonalna bez badań? Sprawdź, aby nie narazić się na poważne zagrożenia dla zdrowia.

Czytaj więcej...

Czym charakteryzuje się ciąża pozamaciczna?

kobieta z bolącym brzuchem

Ciąża pozamaciczna, czyli ciąża ekotopowa, zdarza się stosunkowo rzadko – ryzyko z nią związane dotyczy około 2% wszystkich ciąż. Każda kobieta powinna znać objawy ciąży pozamacicznej, aby uniknąć zagrożenia związanego z nieprawidłowym zagnieżdżeniem się zapłodnionej komórki jajowej. Jakie objawy mogą wskazywać na ciążę pozamaciczną? Kiedy trzeba bezzwłocznie zgłosić się do lekarza? Podpowiadamy.

Czytaj więcej...

Jakie witaminy i minerały warto suplementować w ciąży?

kobieta w ciąży przyjmująca witaminy

Suplementacja witamin i minerałów w ciąży to temat, który trzeba koniecznie przedyskutować z lekarzem ginekologiem już podczas pierwszej wizyty, która ma na celu potwierdzenie ciąży. Co bardzo ważne – choć Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wskazuje na konieczność suplementacji np. żelaza, jodu i witaminy D, to nie wszystkie suplementy diety dostarczają do organizmu ciężarnej witaminy i minerały w odpowiedniej ilości. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czytaj więcej...

Choroby tarczycy a ciąża

kobieta w ciąży

Tarczyca to jeden z bardzo ważnych gruczołów dokrewnych, który produkuje i uwalnia do organizmu hormony. Są one odpowiedzialne za przebieg wielu reakcji biologicznych, wpływając na funkcjonowanie różnych narządów i układów, dlatego zaburzenia hormonalne wymagają odpowiedniej diagnostyki i leczenia. Czy choroby tarczycy mogą zagrażać ciąży oraz utrudniać poczęcie dziecka? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Kiedy należy udać się do ginekologa, a kiedy do endokrynologa?

fotel ginekologiczny

Lekarz ginekolog i lekarz endokrynolog są często odwiedzani przez kobiety, w celu diagnostyki i leczenia zaburzeń miesiączkowania oraz związanych z nimi problemów np. z zajściem w ciążę. U wielu kobiet zaburzenia miesiączkowania związane są z zaburzeniami w wydzielaniu hormonów, co sprawia, że wymagają one kompleksowego leczenia. Dowiedz się, kiedy odwiedzić ginekologa, a kiedy udać się do endokrynologa.

Czytaj więcej...

Jak często należy wykonywać podstawowe badania ginekologiczne?

ginekolog trzymająca wziernik ginekologiczny

Wiele kobiet zapomina o systematycznym wykonywaniu badań ginekologicznych. To błąd, który może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Brak objawów chorobowych oraz regularne występowanie miesiączki nie musi świadczyć o idealnym zdrowiu układu rozrodczego. Sprawdź, kiedy po raz pierwszy wykonać badania ginekologiczne oraz jak często należy odwiedzać ginekologa na różnych etapach życia.

Czytaj więcej...

Najczęstsze przyczyny zaniku miesiączki

konsultacja u ginekologa

Zanik miesiączki jest jednym z objawów, które świadczą o rozwoju różnych schorzeń. Często całkowity brak miesiączki poprzedzają zaburzenia miesiączkowania lub inne objawy, które kobieta bagatelizuje. Nie zawsze brak okresu jest objawem ciąży. Jeżeli nie doszło do zapłodnienia, a miesiączka się nie pojawiła, to konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny braku okresu oraz rozpoczęcie leczenia.  Jakie są częste przyczyny zaniku miesiączki? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.