Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Blog

Choroby tarczycy a ciąża

kobieta w ciąży

Tarczyca to jeden z bardzo ważnych gruczołów dokrewnych, który produkuje i uwalnia do organizmu hormony. Są one odpowiedzialne za przebieg wielu reakcji biologicznych, wpływając na funkcjonowanie różnych narządów i układów, dlatego zaburzenia hormonalne wymagają odpowiedniej diagnostyki i leczenia. Czy choroby tarczycy mogą zagrażać ciąży oraz utrudniać poczęcie dziecka? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Kiedy należy udać się do ginekologa, a kiedy do endokrynologa?

fotel ginekologiczny

Lekarz ginekolog i lekarz endokrynolog są często odwiedzani przez kobiety, w celu diagnostyki i leczenia zaburzeń miesiączkowania oraz związanych z nimi problemów np. z zajściem w ciążę. U wielu kobiet zaburzenia miesiączkowania związane są z zaburzeniami w wydzielaniu hormonów, co sprawia, że wymagają one kompleksowego leczenia. Dowiedz się, kiedy odwiedzić ginekologa, a kiedy udać się do endokrynologa.

Czytaj więcej...

Jak często należy wykonywać podstawowe badania ginekologiczne?

ginekolog trzymająca wziernik ginekologiczny

Wiele kobiet zapomina o systematycznym wykonywaniu badań ginekologicznych. To błąd, który może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Brak objawów chorobowych oraz regularne występowanie miesiączki nie musi świadczyć o idealnym zdrowiu układu rozrodczego. Sprawdź, kiedy po raz pierwszy wykonać badania ginekologiczne oraz jak często należy odwiedzać ginekologa na różnych etapach życia.

Czytaj więcej...

Najczęstsze przyczyny zaniku miesiączki

konsultacja u ginekologa

Zanik miesiączki jest jednym z objawów, które świadczą o rozwoju różnych schorzeń. Często całkowity brak miesiączki poprzedzają zaburzenia miesiączkowania lub inne objawy, które kobieta bagatelizuje. Nie zawsze brak okresu jest objawem ciąży. Jeżeli nie doszło do zapłodnienia, a miesiączka się nie pojawiła, to konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny braku okresu oraz rozpoczęcie leczenia.  Jakie są częste przyczyny zaniku miesiączki? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Czy warto prowadzić kalendarzyk cyklu menstruacyjnego?

cykl miesiączki

Menstruacja rozpoczyna się w okresie pokwitania i towarzyszy kobiecie aż do menopauzy. Od momentu wystąpienia pierwszej miesiączki powinno się prowadzić kalendarzyk cyklu menstruacyjnego. Choć większości kobiet kojarzy się on przede wszystkim z naturalną metodą antykoncepcji, to nie służy jedynie w celu wyznaczania dni płodnych. Wyjaśniamy, dlaczego warto prowadzić kalendarzyk cyklu menstruacyjnego.

Czytaj więcej...

Badania hormonalne a dzień cyklu

kalendarz

Badania hormonalne wykonywane są z różnych wskazań. Okazują się niezbędne np. na etapie diagnozowania przyczyny zaburzeń cyklu menstruacyjnego, a także problemów z zajściem w ciążę. W zależności od rodzaju badanych hormonów powinny zostać wykonane w określonym dniu cyklu menstruacyjnego. Dzięki temu ich wyniki są wiarygodne i mogą posłużyć w celach diagnostycznych. Jakie badania hormonalne wykonywane są u kobiet? O czym świadczą ich wyniki? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Czym jest przedwczesna menopauza?

menopauza

Zdolności rozrodcze kobiety uzależnione są m.in. od czynności jajników. Menopauza to proces fizjologiczny, który związany jest ze starzeniem się organizmu. W przypadku przedwczesnej menopauzy mamy do czynienia z nieprawidłowościami o różnym podłożu, które dotyczą około 1% kobiet. Kiedy możemy mówić o wcześniejszej menopauzie? Co powoduje przedwczesną menopauzę? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Jak można złagodzić objawy menopauzy?

menopauza

Menopauza nie jest chorobą. Związane z nią objawy są skutkiem zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie kobiety w związku z przekwitaniem. Nie każda kobieta przechodzi menopauzę w taki sam sposób, dlatego metody łagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości powinny zostać dobrane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. W jaki sposób łagodzić objawy menopauzy? Podpowiadamy.

Czytaj więcej...

Jakie są metody leczenia niepłodności?

brzuch

Pary, które przez dłuższy czas bezskutecznie starają się o dziecko, zaczynają w końcu podejrzewać u siebie problemy z niepłodnością. Zdarza się, że przyczynę niepłodności jest stosunkowo łatwo zidentyfikować, na przykład wtedy, gdy kobieta ma nieregularne miesiączki lub mężczyzna doświadcza problemów z ejakulacją. Niestety często diagnoza i leczenie niepłodności wymaga czasu i cierpliwości, a badaniom powinni poddać się zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

Czytaj więcej...

Jakie są wskazania do badania czystości pochwy?

kobieta

W pochwie zdrowej kobiety panuje kwaśne środowisko, wytwarzane przez pałeczki kwasu mlekowego. Odpowiednio kwaśne pH zabezpiecza drogi rodne przed rozwojem patogenów. Czasem niestety dochodzi do zachwiania równowagi naturalnej flory bakteryjnej pochwy, a kobieta zaczyna doświadczać nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą świadczyć np. o infekcji.

Czytaj więcej...

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.