telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Blog

Czym jest cukrzyca ciążowa?

cukrzyca ciążowa

Cukrzyca ciążowa to jedno z najczęstszych powikłań występujących podczas ciąży. Chociaż może prowadzić do poważnych problemów zarówno dla matki, jak i dla rozwijającego się dziecka, odpowiednia diagnoza i skuteczne leczenie mogą minimalizować ryzyko. W artykule tym omówimy, czym jest cukrzyca ciążowa, jak ją badać oraz jakie są jej konsekwencje dla zdrowia przyszłych matek.

Czytaj więcej...

Jakie są przyczyny anemii u kobiet w ciąży?

karta pacjentki z anemią

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, pełen emocji i oczekiwań na nadejście nowego członka rodziny. Jednak to także okres, w którym organizm kobiety przechodzi przez wiele zmian, a jedną z nich może być anemia. Anemia ciążowa jest powszechnym problemem zdrowotnym, na który cierpi wiele kobiet. Właśnie dlatego badania kobiet w ciąży są na tyle istotne, żeby monitorować stan ich zdrowia i zapobiegać ewentualnym komplikacjom związanym z anemią.

Czytaj więcej...

Jakie badania warto wykonywać regularnie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej?

antykoncepcja hormonalna

Antykoncepcja hormonalna to skuteczny sposób zapobiegania niechcianej ciąży. Ważne jest, aby pamiętać o regularnych badaniach ginekologicznych, gdyż mogą one pomóc w wykryciu wszelkich potencjalnych problemów zdrowotnych. Warto także porozmawiać z ginekologiem o ewentualnych zmianach w cyklu miesiączkowym i innych efektach ubocznych, mogących pojawić się podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Czytaj więcej...

Jakie są objawy endometriozy?

badanie przez brzuch

Endometrioza to przewlekłe i często bolesne schorzenie, które dotyka kobiety w wieku reprodukcyjnym. To stan, w którym endometrium, a właściwie tkanka endometrialna, zwykle wyścielająca wnętrze macicy, rozwija się poza macicą, zazwyczaj w okolicach miednicy. To choroba powodująca nie tylko silny ból, ale i niepłodność lub inne problemy zdrowotne. Dowiedz się, jakie są objawy endometriozy!

Czytaj więcej...

Czy jajniki mogą być różnej wielkości?

jajniki

Czy jajniki mogą być różnej wielkości? Czy takie objawy powinny wzbudzić niepokój? Jakie są najczęstsze przyczyny ich powiększenia? W niniejszym wpisie udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania. W niektórych przypadkach warto profilaktycznie zapisać się na badanie ginekologiczne, aby lepiej zadbać o własne zdrowie.

Czytaj więcej...

Zespół policystycznych jajników a ciąża

ciężarna kobieta

PCOS, czyli zespół policystycznych jajników, to choroba, które może nie tylko utrudnić zajście w ciążę, ale i poważnie obniżyć komfort życia na co dzień. To problem, który dotyka nawet 10% kobiet w wieku rozrodczym. Jak leczy się PCOS? Czy mimo diagnozy można zajść w ciążę?

Czytaj więcej...

Czym jest zespół policystycznych jajników?

zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników (Polycystic Ovary Syndrome) jest schorzeniem, które wpływa na cykl menstruacyjny, prowadząc do niepłodności. Choroba powoduje poważne zaburzenia gospodarki hormonalnej i dotyczy około 20% młodych kobiet. Jakie są przyczyny i objawy zespołu policystycznych jajników? W jaki sposób przebiega leczenie tej choroby? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Jakie funkcje pełnią jajniki?

model macicy na biurku ginekologa

Kobiecy układ rozrodczy tworzą narządy płciowe wewnętrzne i zewnętrzne. Do narządów płciowych wewnętrznych zaliczamy jajniki, jajowody, macicę i pochwę. Jajniki odpowiadają za produkcję hormonów płciowych oraz produkcję komórek rozrodczych. Jakie hormony wydzielają jajniki? Kiedy można podejrzewać, że nie funkcjonują w prawidłowy sposób? Podpowiadamy.

Czytaj więcej...

Czym różni się laparoskopia od histeroskopii?

kobieta poddawana histeroskopii

Laparoskopia i histeroskopia to zabiegi endoskopowe, które coraz częściej zastępują klasyczne zabiegi chirurgiczne. Zarówno laparoskopia, jak i histeroskopia są wykonywane w celach diagnostycznych oraz terapeutycznych, stanowiąc małoinwazyjną alternatywę zabiegową, która skraca czas rekonwalescencji. Na czym polega laparoskopia i histeroskopia? Kiedy najczęściej znajdują zastosowanie? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej...

Jakie mogą być przyczyny plamienia między miesiączkami?

kobieta trzymająca znak zapytania nad brzuchem

Plamienie pomiędzy miesiączkami może wystąpić u kobiet w różnym wieku. Częściej dotyczy m.in. kobiet, które wkroczyły w okres przedmenopauzalny i kobiet, u których zdiagnozowane zostały zaburzenia hormonalne. Nie każde plamienie pomiędzy miesiączkami jest oznaką choroby. Na co wskazuje pojawienie się krwawienia w połowie cyklu lub po stosunku? Czy niezbędne jest badanie ginekologiczne po wystąpieniu plamienia?

Czytaj więcej...

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.