telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Kompleksowa opieka ginekologiczna – Białystok

Dr n. med. Anna Kluz-Kowal prowadzi konsultacje oraz leczenie kobiet w każdym wieku, w tym nastolatek oraz dzieci. Jest ginekologiem położnikiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Pacjentkami z problemami ginekologicznymi. W swoim gabinecie w Białymstoku dr n. med. Anna Kluz-Kowal świadczy kompleksową opiekę ginekologiczną, w tym operacje ginekologiczne, a także inne usługi, takie jak:

  • doradztwo w zakresie dojrzewania płciowego,
  • diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania,
  • łagodzenie objawów menopauzy (w tym prowadzenie hormonalnej terapii zastępczej),
  • doradztwo na temat antykoncepcji (system Mirena, Lady Insert),
  • leczenie infekcji narządów płciowych,
  • leczenie nadżerki,
  • badanie czystości pochwy,
  • zabiegi i badania ginekologiczne.

Co równie istotne, każde leczenie opatrzone jest przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu, a także odpowiednim przygotowaniem Pacjentki. Ponadto dr n. med. Anna Kluz-Kowal zapewnia swoim Pacjentkom opiekę po każdym zabiegu czy też operacji ginekologicznej, aby mieć pewność, że przebiegły one bez żadnych problemów.

Konsultacje ginekologiczne dla nastolatek i dzieci

Ginekologia skierowana do młodszych pacjentek i dzieci skupia się na chorobach oraz nieprawidłowościach w rozwoju zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych u dziewczynek i nastolatek. Zazwyczaj powodem poszukiwania porady lekarskiej jest opóźnione lub przedwczesne dojrzewanie, ale sygnałem zaburzeń ginekologicznych lub hormonalnych może być również np. nadwaga, łysienie lub trądzik. Ginekolog dziecięcy diagnozuje i leczy również infekcje narządów płciowych występujące u dzieci.

Kolejną dziedziną działalności ginekologa dziecięcego jest doradztwo w kwestii antykoncepcji dla nastolatek, które rozpoczynają współżycie seksualne. Wizyta u specjalisty ginekologii dziecięcej może pomóc oswoić młodej dziewczynie temat seksu i, co bardzo ważne, obalić wiele związanych z nim mitów, co przyczyni się do podejmowania świadomych decyzji i bezpiecznego współżycia. Dobrym wyborem na pierwszą wizytę u ginekologa jest ginekolog dziecięcy, ponieważ ma on odpowiednie podejście do młodych osób i sprawi, że wizyta przebiegnie w miłej i bezstresowej atmosferze.

Operacje ginekologiczne w Białymstoku

W celu zapewnienia kompleksowej pomocy lekarz ginekolog wykonuje również zabiegi i operacje ginekologiczne. Zakres operacji ginekologicznych obejmuje m.in. laparoskopię oraz histeroskopię. Laparoskopia ginekologiczna pozwala na ocenę budowy oraz położenia narządów płciowych, a także rozpoznanie ewentualnych nieprawidłowości. Metodę tę stosuje się najczęściej w leczeniu torbieli jajnikowych, endometriozy, mięśniaków macicy, ciąży pozamacicznej czy problemów związanych z niepłodnością.

Histeroskopia to małoinwazyjny zabieg, który może mieć charakter diagnostyczny oraz zabiegowy. Ten rodzaj operacji ginekologicznej wykonuje się w przypadku niepłodności, nawracających poronień lub wszelkich schorzeń występujących w obrębie macicy. Za jego pomocą można także ocenić przyczyny krwawień niezwiązanych z miesiączką oraz pobrać próbki tkanki do dalszych badań. Histeroskopia umożliwia bowiem dokładną ocenę wnętrza kanału szyjki macicy, jamy macicy oraz ujść macicznych jajowodów.

Jak przygotować się do operacji ginekologicznej w Białymstoku?

Przygotowanie do operacji ginekologicznej przeprowadzanej w naszym gabinecie w Białymstoku zależy od rodzaju zabiegu oraz indywidualnych potrzeb Pacjentki. W każdym wypadku ważne jest jednak przeprowadzenie konsultacji z lekarzem prowadzącym przed zabiegiem. Lekarz poinformuje o celu operacji, jej przebiegu oraz ewentualnych ryzykach i powikłaniach. Warto również zapytać o możliwość stosowania alternatywnych metod leczenia oraz o to, jak długo potrwa rekonwalescencja.

Po drugie, w przypadku niektórych operacji ginekologicznych, takich jak laparoskopia czy histeroskopia, konieczne może być przeprowadzenie badań diagnostycznych przed zabiegiem. Mogą to być badania krwi, USG czy badanie ginekologiczne. Otrzymane wyniki pozwolą lekarzowi ocenić stan zdrowia Pacjentki oraz wybrać najlepszą metodę leczenia. Nie bez znaczenia jest też poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, a także zachowanie odpowiedniej higieny przed zabiegiem.

Kiedy lekarz może zalecić operację ginekologiczną?

Laparoskopia i histeroskopia to przykładowe dwa rodzaje operacji ginekologicznych. Laparoskopia polega na wprowadzeniu do jamy brzusznej specjalnej rurki z kamerą, dzięki której lekarz może ocenić stan narządów wewnętrznych. Histeroskopia natomiast umożliwia oglądanie wnętrza macicy za pomocą cienkiej rurki z kamerą wprowadzonej przez szyjkę macicy. Laparoskopia pozwala na dokładną diagnostykę oraz ewentualne usunięcie zmian patologicznych. Histeroskopia to z kolei mało inwazyjna operacja ginekologiczna, która pozwala pobrać materiał do dalszych badań, co jest szczególnie istotne w przypadku niejednoznacznych objawów.

Szeroki zakres badań ginekologicznych

Gabinet został wyposażony w nowoczesne zaplecze diagnostyczne, pozwalające na przeprowadzanie szerokiego zakresu badań ginekologicznych, wśród których wymienić należy podstawowe badania ultrasonograficzne (USG piersi, USG transwaginalne, USG ciąży), mammografię, badanie czystości pochwy, a także szereg bardziej zaawansowanych badań, takich jak histerosalpingografia, histeroskopia i laparoskopia. Możliwość przeprowadzenia wszystkich niezbędnych badań na miejscu w gabinecie jest dogodnym rozwiązaniem dla Pacjentek, ponieważ proces diagnozy oraz leczenia odbywa się pod jednym adresem.

Prowadzenie ciąży w prywatnym gabinecie ginekologicznym

Dr n. med. Anna Kluz-Kowal jest ginekologiem położnikiem prowadzącym kobiety w ciąży. Towarzyszy im od pierwszych, wstępnych badań, aż do przygotowania do porodu. Dla wygody Pacjentek wszystkie niezbędne badania dla kobiet w ciąży mogą być wykonane na miejscu, w nowocześnie wyposażonym gabinecie. Dr Kluz-Kowal tworzy przyjazną atmosferę, w której Pacjentki mogą poczuć się swobodnie.

Dla komfortu przyszłej mamy szczególnie istotna jest świadomość, że może wyrazić ewentualny niepokój oraz otrzymać odpowiedź na wszystkie pytania. Wybór dobrego prywatnego gabinetu ginekologicznego do prowadzenia ciąży to gwarancja dostępności terminów oraz opieki na wysokim poziomie. Wszyscy przyszli rodzice chcą wiedzieć, że zdrowie maluszka i mamy są priorytetem dla lekarza prowadzącego oraz personelu pomocniczego.

gabinet ginekologiczny

ginekologia

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.