Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Badania ginekologiczne

W prywatnym gabinecie ginekologicznym dr n. med. Anny Kluz-Kowal przeprowadzamy szereg różnego typu badań ginekologicznych. Każda kobieta profilaktycznie powinna zgłaszać się do gabinetu ginekologicznego na wykonanie określonych badań raz w roku. Taka częstotliwość wykonywania rutynowej procedury, a także bardziej specjalistycznych badań ginekologicznych sprawia, że można mieć pewność, że nie zagraża nam żadne niebezpieczeństwo. W przypadku wykrycia jakichś problemów, można szybciej rozpocząć odpowiednią terapię.

Rodzaje najczęściej wykonywanych badań ginekologicznych

Diagnostyka ginekologiczna może obejmować wiele różnego rodzaju badań, które pozwalają na zdiagnozowanie ewentualnych problemów zdrowotnych, a później na zaplanowanie i rozpoczęcie skutecznego ich leczenia. Podstawą jest zawsze wykonanie standardowego badania ginekologicznego, w trakcie którego lekarz ginekolog dokonuje oceny narządów rodnych oraz stanu piersi. W razie potrzeby diagnostyka jest wzbogacona o następujące badania:

  • badanie cytologiczne – badanie mikroskopowe, które ma na celu ocenę pobranego z tarczy i szyjki macicy materiału komórkowego. Badanie to powinno być wykonywane przynajmniej raz na trzy lata. W przypadku osiągnięcia nieprawidłowych wyników, dokonuje się ich weryfikacji poprzez przeprowadzenie kolposkopii, czyli badania z użyciem aparatu optycznego,
  • mammografia – badanie RTG piersi, które pozwala na wczesne wykrycie guzków,
  • USG piersi – badanie, które jest stosowane w profilaktyce i diagnostyce raka piersi,
  • USG dróg rodnych,
  • histerosalpingografia – badanie drożności jajowodów, które polega na podaniu kontrastu, a następnie wykonaniu zdjęć rentgenowskich,
  • histeroskopia – wykonywane w znieczuleniu ogólnym badanie wewnętrznych ścian macicy,
  • laparoskopia – wykonywane w znieczuleniu ogólnym badanie, które umożliwia dokonanie oceny stanu narządów wewnętrznych oraz, w razie konieczności, wykonanie zabiegu leczniczego, przede wszystkim zabiegu udrażniania jajowodów,
  • badanie czystości pochwy – badanie wykonywane w celu oceny stanu flory bakteryjnej pochwy oraz wykrycia w niej ewentualnych zakażeń lub stanów zapalnych.

Badania ginekologiczne w Białymstoku

Na badania ginekologiczne w gabinecie w Białymstoku zapraszamy wszystkie Panie, które chcą skontrolować swój stan zdrowia oraz w przypadku rozpoznania u siebie dolegliwości. Nie należy zwlekać z wizytą u lekarza ginekologa, jeśli odczuwamy ból w podbrzuszu lub ból piersi. Bolesne, obfite bądź nieregularne miesiączki również są wskazaniem do konsultacji ze specjalistą. Sygnałem ostrzegawczym powinny być także plamienia acykliczne, upławy, pieczenie i świąd pochwy. Na badania ginekologiczne powinny zdecydować się Panie, które borykają się z nietrzymaniem moczu lub odczuwają ból podczas stosunku. Odpowiednie badania pomogą wskazać przyczynę dolegliwości oraz wprowadzić skuteczne leczenie.

Aby umówić się na wizytę u dr n. med. Anny Kluz-Kowal można skontaktować się telefonicznie lub odwiedzić nas osobiście.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.