Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Badania ginekologiczne

Prywatny gabinet ginekologiczny w Białymstoku

W prywatnym gabinecie ginekologicznym dr Anny Kluz-Kowal w Białymstoku przeprowadzamy szereg różnego typu badań ginekologicznych, które bardzo często są kluczowym elementem całego przeprowadzanego badania oraz wykonywanej diagnostyki. Według zaleceń każda kobieta w wieku rozrodczym profilaktycznie powinna zgłaszać się do gabinetu ginekologicznego na wykonanie określonych badań raz w roku. Taka częstość wykonywania rutynowej procedury, a także bardziej specjalistycznych badań ginekologicznych sprawia, że można mieć pewność, że nie zagraża nam żadne niebezpieczeństwo, a w przypadku wykrycia jakichś problemów szybciej rozpocząć przeprowadzenie odpowiedniej, skutecznej terapii.

Rodzaje najczęściej wykonywanych badań ginekologicznych

Diagnostyka ginekologiczna może obejmować wiele różnego rodzaju badań, które pozwalają na zdiagnozowanie wszystkich ewentualnych problemów zdrowotnych, a później na zaplanowanie i rozpoczęcie skutecznego ich leczenia. Podstawą jest zawsze wykonanie standardowego badania ginekologicznego w trakcie którego lekarz ginekolog dokonuje oceny stanu elementów dróg rodnych oraz stanu piersi. W razie potrzeby diagnostyka jest jeszcze wzbogacona o jeden lub więcej następujących badań:

  • Badanie cytologiczne – czyli badanie mikroskopowe mające na celu ocenę pobranego z tarczy i szyjki macicy rozmazu materiału komórkowego. Badanie to powinno być wykonywane przynajmniej raz na trzy lata. W przypadku osiągnięcia nieprawidłowych wyników, dokonuje się ich weryfikacji poprzez przeprowadzenie jeszcze kolposkopii, czyli badania z użyciem aparatu optycznego.
  • Mammografia – czyli badanie RTG piersi, które pozwala na wczesne wykrycie guzków w piersiach.
  • USG piersi – badanie, które także jest stosowane w profilaktyce i diagnostyce raka piersi,
  • USG dróg rodnych,
  • Histerosalpingografia – czyli badanie drożności jajowodów, które polega na podaniu kontrastu, a następnie wykonaniu zdjęć rentgenowskich.
  • Histeroskopia – wykonywane w znieczuleniu ogólnym badanie wewnętrznych ścian macicy,
  • Laparoskopia – także wykonywane w znieczuleniu ogólnym badanie, które umożliwia dokonanie oceny stanu narządów wewnętrznych oraz w razie konieczności wykonanie zabiegu leczniczego, przede wszystkim zabiegu udrażniania jajowodów.
  • Badanie czystości pochwy – badanie wykonywane w celu oceny stanu flory bakteryjnej pochwy oraz wykrycia w niej ewentualnych zakażeń czy stanów zapalanych.

W trakcie wykonywania badań ginekologicznych pacjentka znajduje się w pozycji leżącej na fotelu ginekologicznym. Przed udaniem się na badanie warto jest opróżnić pęcherz.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.