telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Jak wygląda prowadzenie ciąży?

Każda kobieta w ciąży powinna być pod opieką ginekologa. W czasie ciąży regularnie wykonuje się zlecane przez lekarza badania, które pozwalają na bieżąco kontrolować stan zdrowia przyszłej mamy i jej maleństwa. Równie ważną rolą ginekologa jest przygotowanie Pacjentki do porodu, a także odpowiadanie na pytania dotyczące np. zdrowego stylu życia oraz suplementacji.

Jakie badania wykonuje się w ciąży?

Ciężarna otrzymuje kalendarz badań w ciąży – jest on standaryzowany, jednak może zawierać dodatkowe badania, zależnie od wieku i zdrowia kobiety. Lekarz prowadzi kartę ciąży, w której dokumentuje je przebieg. Podstawowe badania wykonywane nawet kilka razy w czasie ciąży to morfologia, badanie moczu, pomiar wagi i ciśnienia oraz badanie ginekologiczne i USG płodu. Podczas pierwszej wizyty lekarz może zlecić określenie grupy krwi i czynnika Rh i, by wykluczyć konflikt serologiczny, a także badanie TSH, poziomu glukozy na czczo oraz badanie w kierunku kiły, toksoplazmozy, różyczki, HIV i HCV. Kobiety, które przekroczyły 35 rok życia, mają możliwość wykonania dodatkowego testu PAPP-a, refundowanego przez NFZ, który pozwala wykluczyć wady genetyczne. W ciąży należy wykonać również m.in.: cytologię, badanie czystości pochwy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lekarza prowadzącego ciążę?

Wiele kobiet ma dylemat, szukając ginekologa, który poprowadzi ich ciążę. Odpowiedni lekarz staje się niejako przewodnikiem Pacjentki przez kolejne miesiące ciąży, służąc radą i zapewniając poczucie bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem jest wybór ginekologa, który ma doświadczenie w pracy na oddziale położniczym. Dla Pacjentek równie ważna jest z reguły sama przychodnia, która powinna spełniać wszystkie oczekiwania przyszłej mamy, dbając o jej komfort. Warto zwrócić uwagę na prywatne gabinety ginekologiczne – w naszej placówce zapewniamy Pacjentkom kameralną atmosferę oraz możliwość wykonania na miejscu wielu badań. Wśród zalet prywatnej opieki medycznej wymienić należy m.in.: indywidualne podejście do Pacjentki, duży wybór terminów wizyt i badań, nowoczesne i zadbane wyposażenie gabinetów i całej placówki.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.