telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Jak się ubrać na badania ginekologiczne?

Wizyty u ginekologa należy traktować jako zupełnie normalną rzecz. Kobiety powinny regularnie odwiedzać lekarza, nie tylko wtedy, gdy pojawią się problemy zdrowotne, ale również profilaktycznie.

Z powodu specyfiki badań czasami, szczególnie przed pierwszą wizytą, pojawia się dylemat, jaki strój wybrać na wizytę u lekarza, aby był wygodny i nie przeszkadzał podczas badań.

Przede wszystkim — postaw na wygodę i prostotę

Przede wszystkim należy wybrać wygodny strój, który łatwo będzie zdjąć od pasa w dół, a jednocześnie nie będzie krępować ruchów. Warto postawić na ubrania, które możesz w szybki i łatwy sposób zdjąć bezpośrednio przed badaniem. Oczywiście w gabinetach ginekologicznych znajdują się specjalna przestrzeń przeznaczona do komfortowego przebrania się i pacjentki zwykle mają na to tyle czasu, ile potrzebują, ale mimo wszystko — warto zapewnić sobie maksimum komfortu. Badanie ginekologiczne często powodują dodatkowy stres, stąd też nadmiar guzików, klamerek i suwaków może tylko dodatkowo podnieść poziom zdenerwowania.

Pacjentki bardzo często wybierają luźne ubrania. Niektóre elementy garderoby czasami nie wymagają nawet zdejmowania, np. szeroką spódnicę lub sukienkę wystarczy jedynie lekko podwinąć, aby odsłonić narządy rodne do badania. Doskonale sprawdzi się również długa tunika lub koszulka. Unikniesz w ten sposób konieczności zdejmowania wielu elementów garderoby, a jednocześnie nie będziesz musiała przechodzić przez gabinet z odsłoniętą dolną częścią ciała — wystarczy, że delikatnie zsuniesz w dół koszulkę lub tunikę, które zakryją intymne miejsca.

Na wizyty u ginekologa zaleca się wybieranie strojów dwuczęściowych. Po badaniu dróg rodnych lekarz najczęściej wykonuje badanie piersi. Warto wybrać luźną, rozpinaną koszulę lub bluzkę, którą łatwo będzie podwinąć.

Wiele kobiet zastanawia się również nad tym, jaką bieliznę ubrać na wizytę u lekarza. Z praktycznego punktu widzenia ani kolorystyka, ani modny fason nie mają większego znaczenia. Najlepsza będzie standardowa, bawełniana bielizna, którą łatwo będzie zdjąć przed badaniem, a potem założyć.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.