telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych

Depilacja okolic intymnych jest obecnie tak zwyczajną rzeczą, jak depilacja nóg czy pach. Kanony mody wręcz wymagają jej w miejscach, gdzie kobiety pojawiają się w bikini, na przykład na basenach i plażach. W dobrym tonie też jest, aby kobieta chociażby skróciła włoski odwiedzając gabinet ginekologiczny. Dlaczego?

Minusy owłosienia

Owłosienie w miejscach intymnych znacząco wpływa na dbanie o ich higienę. Na włoskach osiada pot i drobnoustroje. Część z nich udaje się zmyć  podczas codziennej kąpieli, jednak ta część, której uda się ja przetrwać obumiera i rozkłada się. To niestety jest powodem brzydkiego zapachu, nawet gdy kobieta używa zapachowych wkładek higienicznych i pachnących płynów do higieny intymnej. Sytuacja pogarsza się podczas miesiączki. Dokładne oczyszczenie owłosienia ze skrzepów jest nierealne bez pomocy prysznica. Sytuację częściowo może uratować stosowanie tamponów, ale nie każda kobieta lubi ich używać, a dodatkowo, ze względów zdrowotnych, powinny być stosowane zamiennie z podpaskami. Zbyt długie owłosienie okolic intymnych wygląda poza tym nieestetycznie, dlatego nawet, gdy kobieta postanawia je zachować, powinno być regularnie skracane, lub usuwane tylko miejscowo.

Zalety włosków

Owłosienie okolic intymnych nie rośnie w tym miejscu przypadkowo. Włoski mają za zadanie wyłapywanie bakterii i drożdżaków i ochronę pochwy przed infekcjami. Niektórzy ginekolodzy często więc twierdzą, że nie powinno się go usuwać. Włoski również chronią delikatne okolice przed obtarciami i zadrapaniami od zbyt ciasnej odzieży lub bielizny. Gdy kobieta decyduje się na zachowanie owłosienia, nie musi męczyć delikatnej w tym miejscu skóry maszynką do golenia, ani depilatorem. To z kolei powoduje, że nie wrastają się w nią włoski i nie powstają żadne podrażnienia i ranki, które również stają się zaproszeniem dla bakterii.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.