telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Jak radzić sobie z objawami menopauzy?

Klimakterium, czyli przekwitanie to bardzo ważny etap w życiu każdej kobiety. Często z okresem przekwitania są związane nieprzyjemne objawy, w tym m.in. uderzenia gorąca oraz bezsenność, a także obniżenie nastroju.

Terminem „menopauza” określa się ostatnią miesiączkę w życiu kobiety, która poprzedzona jest okresem przekwitania. Niestety, menopauzie towarzyszą skutki uboczne, które skutecznie potrafią uprzykrzyć życie, dlatego warto zwrócić uwagę na właściwą profilaktykę.

Kobiety wchodzące w okres menopauzy powinny szczególną uwagę zwrócić na swoje zdrowie. Lekarze zalecają, aby panie w stadium przekwitania zrezygnowały z używek, a także zadbały o prawidłową dietę i odpowiedni wypoczynek. Bardzo ważną rolę odgrywa również dobre samopoczucie, dlatego w tym okresie szczególnie polecane jest unikanie niepotrzebnych stresów oraz rozpoczęcie uprawiania jakiegoś sportu.

Jeśli zauważyłaś u siebie objawy przekwitania, powinnaś udać się na wizytę do gabinetu ginekologicznego. Lekarz ginekolog wykluczy możliwość innych chorób oraz udzieli porady, jak powinnaś postępować w tym okresie, a w razie potrzeby skieruje Cię do endokrynologa lub innego specjalisty, który pomoże w złagodzeniu objaw menopauzy.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.