telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Najpopularniejsze metody antykoncepcji

Obecnie rynek oferuje kobietom wiele różnych metod antykoncepcji. Wybór jest bardzo trudny, ponieważ każda z nich posiada wiele zalet, ale również wad. Przedstawiamy trzy najpopularniejsze metod zapobiegania ciąży.

Najbardziej rozpowszechnioną metodą jest stosowanie prezerwatyw. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że chronią nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed zarażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową. Istnieje jednak ryzyko zajścia w ciążę, kiedy prezerwatywa pęknie albo zostanie źle założona.

Kolejną często stosowaną metodą antykoncepcji są pigułki. Decydując się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, kobieta może wybrać takie, które będą miały wpływ na poprawę wyglądu skóry albo złagodzą napięcie przedmiesiączkowe. Podczas stosowania pigułek mogą pojawić się skutki niepożądane takie, jak np. tycie albo mdłości. Wtedy należy niezwłocznie udać się do swojego lekarza ginekologa, który zmieni nam rodzaj przyjmowanych pigułek albo doradzi inną metodę antykoncepcji.

Kobiety chętnie sięgają również po plastry antykoncepcyjne. Korzystanie z plastrów jest niezwykle wygodne: wystarczy nakleić je na ramię albo w obrębie tułowia, aby zapewnić sobie ochronę przed zajściem w ciążę. Plaster należy zmieniać do tydzień.  Jednak zastosowany w nich klej może wywołać u niektórych kobiet reakcję alergiczną.

Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji, należy odwiedzić gabinet ginekologiczny, który świadczy doradztwo w antykoncepcji, aby wspólnie z lekarzem wybrać najodpowiedniejszą metodę.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.