telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Jak wybrać tabletki antykoncepcyjne?

Obecnie na rynku pojawiło się wiele nowych tabletek antykoncepcyjnych. Coraz większa liczba kobiet decyduje się na stosowanie właśnie tego rodzaju zabezpieczania się przed ciążą. Jednak jak wybrać pigułki, które będą dla nas najbardziej odpowiednie?


Jeśli zdecydowałaś się na tę metodę antykoncepcji, odwiedź swojego lekarza ginekologa, który przeprowadzi z Tobą wywiad i dobierze środki adekwatne do Twoich potrzeb. Aby uniknąć możliwych skutków ubocznych, odpowiadaj szczerze na pytania specjalisty, który na podstawie Twoich wypowiedzi będzie mógł wybrać rodzaj tabletek.
Zastanów się przed wizytą, czy zabezpieczenie przed ciążą to jedyne, czego oczekujesz od działania pigułek. Wiele środków ma również dodatkowe działanie, jak np. poprawa wyglądu skóry i likwidacja zmian trądzikowych albo łagodzenie napięcia przedmiesiączkowego czy niwelowanie nadmiernego owłosienia ciała. Jeśli zależy Ci na którejś z dodatkowych właściwości, koniecznie poinformuj o tym ginekologa. Taka informacja pomoże mu dobrać właściwe tabletki.
Pomimo konsultacji z lekarzem, podczas zażywania środków, mogą pojawić się skutki uboczne, jak np. tycie, nudności, obniżenie libido oraz stany depresyjne. Jeśli zaobserwowałaś u siebie jakieś objawy, których nie miałaś przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Bardzo możliwe, że wybrane tabletki jednak nie są dla Ciebie odpowiednie i konieczne jest wybranie innych tabletek.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.