telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Gabinet czynny:

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa

Kiedy kobieta zdecyduje się na pierwszą wizytę w gabinecie ginekologicznym, bardzo często zastanawia się, jak powinna się do niej przygotować.
Podstawową kwestią jest wybór lekarza, do którego chcemy się wybrać. Przede wszystkim przemyśl sobie, czy wolisz się wybrać do kobiety czy do mężczyzny. Sama musisz zdecydować przy kim będziesz się czuła mniej skrępowana. Jeśli nie masz wybranego ginekologa, zasięgnij porady koleżanek albo kogoś z rodziny, którego lekarza ginekologa są w stanie polecić i który zapewnia im właściwą opiekę.


Najlepszym terminem na wizytę w gabinecie ginekologicznym są dni w połowie cyklu menstruacyjnego. W tym okresie napięcie brzucha jest mniejsze, a badanie jest mniej nieprzyjemne.
Koniecznie zadbaj o higienę, ale nie używaj preparatów do higieny intymnej, ponieważ zastosowanie ich może dać błędny obraz ewentualnej infekcji. Nie przejmuj się natomiast estetyką miejsc intymnych, ginekolog raczej nie zwróci na to uwagi.
Pamiętaj również o odpowiednim ubiorze. Najlepszym wyjściem jest założenie spódnicy, sukienki albo dłuższej tuniki. Dzięki temu zyskujesz większy komfort podczas przygotowania się do badania, do którego musisz rozebrać się od pasa w dół.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.