Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

Jaki wpływ może mieć dieta na problemy z zajściem w ciąże u kobiet?

Przygotowanie do zajścia w ciążę obejmuje wprowadzenie zmian w wielu elementach swojego życia. Żeby zwiększyć swoje szanse na szybsze zajście w ciążę, kobiety powinny nie tylko wykonać niezbędne badania w gabinecie ginekologicznym, ale także popracować nad pozytywną zamianą prowadzonego przez siebie trybu życia. Jednym z ważniejszych elementów jest wprowadzenie zmian w stosowanej diecie i zadbanie o to, żeby gwarantowała ona wszystkie niezbędne kobiecie składniki odżywcze i witaminy.

W jaki sposób można zamienić tryb życia, żeby wspomóc próby zajścia w ciążę?

W trakcie starań o zajście w ciążę trzeba dobrze zadbać o swoje ciało, dlatego też warto jest zadbać przede wszystkim o to, żeby wprowadzić pozytywne zmiany w prowadzonym przez siebie trybie życia. Dokładne zalecenia lekarskie zależą oczywiście przede wszystkim od tego, jakie się miało nawyki wcześniej. Zalecenia lekarskie w tym względzie na pewno jednak nie są zbyt oryginalne i pokrywają się z zaleceniami, jakie możemy usłyszeć także od innych lekarzy. Żeby zadbać o swój organizm i o swoje zdrowie, konieczne jest zwiększenie swojej aktywności fizycznej, jeżeli jeszcze się tego nie robi, warto jest np. zacząć ćwiczyć, biegać lub chociaż robić sobie codziennie dłuższe spacery. Konieczne jest także rzucenie używek, czyli przede wszystkim palenia papierosów. Warto jest też zrezygnować z picia większych ilości alkoholu. Ostatnim elementem jest zadbanie o swoją dietę, czyli o rodzaje spożywanych pokarmów.

W jaki sposób właściwie dobrać swoją dietę w trakcie starania się o dziecko?

Stosowana w trakcie starania się o zajście w ciążę dieta powinna być dobrze zbilansowana i bogata w najważniejsze składniki odżywcze i witaminy. Kobiety, które starają się o dziecko na pewno powinny szybko zrezygnować z jedzenia typu fast food, a  z drugiej strony też z diet odchudzających. W trakcie starania się o dziecko należy poświęcać więcej uwagi temu, żeby czytać składy wszystkich wybieranych w sklepach produktów spożywczych. Nasze jedzenie powinno być możliwie pozbawione dodatków chemicznych i składać się wyłącznie z naturalnych składników. Jeżeli ma się problem z dopracowaniem swojej diety, warto jest skorzystać z konsultacji z ginekologiem oraz z dietetykiem. Ginekolog na pewno wskaże produkty, które będą mogły najlepiej wpłynąć na płodność kobiety, natomiast dietetyk będzie mógł się zająć przygotowaniem całej diety, tak żeby spożywane posiłki miały nie tylko dobry wpływ na nasze zdrowie i zwiększały nasze szanse zajścia  w ciążę, ale także, żeby były na pewno smaczne.

Czego powinno się unikać starając się o zajście w ciążę?

Starając się o dziecko na pewno trzeba też zadbać o to, żeby zlikwidować ze swojego jadłospisu niektóre rzeczy, a niektóre mocno ograniczyć. O tym, że należy możliwie szybko zrezygnować z używek i  z potraw typu fast food już żeśmy pisali. Na pewno też jednak warto jest poważnie ograniczyć ilości wypijanej każdego dnia kawy i mocnej herbaty oraz innych napojów i potraw, które zawierają duże ilości kofeiny lub jej pochodnych, czyli m.in. znajdujących się w herbacie, guarania czy yerba mate: teiny, guaraniny i metainy. Każda z tych substancji spożywana w dużych ilościach może utrudnić zajście w ciążę poprzez utrudnienie zagnieżdżenia się komórki jajowej w macicy.

Starając się o dziecko, konieczne jest także poważne ograniczenie żywności i produktów, które są mocno przetworzone oraz produktów bogatych w cukier i w białą mąkę.  Nie powinno się także spożywać produktów, w których znajduje się dużo konserwantów i wzmacniaczy smaku. Im bardziej naturalne będą spożywane przez nas produkty spożywcze, tym lepiej.

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.